Cedron plus - výrobce interiérových svítidel

Interiérová svítidla a stínidla

Stínidla

Stínidla

Velmi důležitou součástí každého svítidla je jeho stínidlo. Každé stínidlo je tvořeno kovovou konstrukcí a vnějším pláštěm.

 

Velikost stínidla a jeho tvar určuje kovová konstrukce vytvořená ocelovým drátem. Kromě obvyklého způsobu upevnění stínidla na objímku svítidla pomocí kroužku, též vyrábíme různá méně běžná uchycení podle přání zákazníka.

 

Jako povrchovou úpravu používáme bílou komaxitovou barvu, dohodou lze barvu změnit podle vzorníku barev RAL.

 

Nejdůležitější pro výrobu stínidla, jsou jeho rozměry. Průměr jeho spodní a horní části (příp. délky stran čtverce či obdélníku), kolmá nebo šikmá výška a vzdálenost uchycení od spodní nebo horní roviny stínidla.

 

Celkový vzhled stínidla určuje použitý materiál, barva a způsob jeho výroby. Stínidla mohou být buď hladká, nebo skládaná. Používané látky pro hladká stínidla jsou nalepené nebo natavené na podkladním plastu, se kterým zároveň celé stínidlo zpevňují. Některé používané materiály jsou částečně omyvatelné. Také vyrábíme stínidla z různých druhů plastu. Hladká stínidla můžeme vyrobit i z látek, které si sami dodáte. Skládaná stínidla vyrábíme převážně z vlastních, k tomuto účelu vhodných látek. Na přání zajistíme barevný potisk stínidel.